Rezervovat zkoušku

6 tipů pro výběr svatebního salónu

17 října, 2022
zpět na výběr článků

Dnes vám přináším video, které vám pomůže vyhnout se nepříjemnostem spojeným se svatebními salony. Svatebních salónů je opravdu hodně a jejich kvalita se může velmi lišit, proto určitě věnujte chvíli času mým 6 tipům na výběr toho správného!

Článků o tom, kde a jak vybrat ty své vysněné svatební šaty, jsem našla mnoho. Je ale důležité si vybrat nejen ty pravé svatební šaty, ale také kvalitní svatební salon, který Vás tak říkajíc vezme pod svá křídla a bude Vaším průvodcem. Ze svatebního salonu můžete totiž odcházet nejenom s krásnými šaty, ale také s plno tipy, triky a radami. Jen je potřeba zvolit ten správný.

1. Zkoukněte recenze

V dnešní době není problém zjistit, zda dobré jméno salonu je opravdu „dobré“. Zkoukněte recenze na všech sociálních sítích a na Google. Nezapomeňte sledovat, zda byla recenze psaná po první návštěvě (po vybrání šatů) nebo až po svatbě, kdy nevěsta šaty opravdu vynesla, abyste měla jistotu, že celý proces proběhl bez problémů. První zkoušky bývají bezproblémové i u problémových salonů. Reálné recenze můžete získat taktéž na FB skupinách, které jsou na svatby zaměřené a stačí se zeptat na doporučení nebo sledovat zveřejněné příspěvky. Nezapomeňte se takézeptat kamarádky, známé, kolegyně. …sdílená zkušenost je ta nejlepší.

2. Informujte se předem o ceně, ať nemarníte časem

Každá z nás má nějaký rozpočet na šaty a svatbu obecně. Před návštěvou salonu je dobré si zjistit přibližné ceny svatebních šatů, většina salonů má buď ceny na webu. V případě, že salon nemá ceny zveřejněné, napište nebo zavolejte do salonu a doptejte se. Vyvarujete se pak zkušenosti, že je celá zkouška zbytečná, jelikož jste na konci zjistily, že modely jsou mimo Vaší cenovou možnost. Nejčastěji Vám odpoví ve formě od – do, v takovém případě bych spíše počítala s cenami, které jsou vyšší. Vyšší ceny budou u kvalitnějších šatů, lépe a více zdobených a propracovaných a taky takových, které nejvíce padnou a salony vědí, že se za takové ceny půjčí nebo prodají. Je velká pravděpodobnost, že přesně ty dražší šaty padnou i Vám.

3. Zjistěte si předem, kde se salon nachází

Šaty z druhé strany republiky jsou nepraktické. Do salonu je potřeba dorazit nejen naprvní zkoušku pro výběr šatů, ale také na zkoušku před úpravami, které se občas nezvládnout udělat během jedné zkoušky, ale musí se místo jednou dorazit dvakrát. V neposlední řadě je potřeba šaty vyzvednout (pokud salon dovolí, je skvělé si šaty během vyzvednutí naposledy před samotnou svatbou vyzkoušet) a nakonec šaty po svatbě vrátit. Vrácení pak může zvládnout i Vaše kamarádka, maminka nebo kdokoli jiný.

4. Zkoušky zdarma/placené zkoušky

V salonu jsou častokrát zkoušky zpoplatněné. Není to věc, která by Vás musela hned odradit, jelikož je to dnes spíše běžné než výjimečné. 

Je dobré si zjistit:
1. jaká je cena zkoušky,
2. jak dlouhá zkouška za danou cenu je (v poslední době slýchávám, že je určený i maximální počet šatů ke zkoušení),
3. zda je možnost odečíst cenu za zkoušku od ceny za půjčení/nákup šatů. 

V případě zpoplatněné zkoušky je o to více důležité zjistit, zda se Vám daný styl šatů v salonu líbí a jaké jsou ceny za jejich služby. Mohlo by se Vám jinak stát, že byste neplýtvaly už “pouze” svým časem, ale vyhodily byste také pár stovek. Hodina a půl až dvě hodiny je ideální doba pro výběr svatebních šatů bez stresu a tlaku salonu, že už u dveří přešlapují další nevěsty.

5. Neobcházejte desítky salonů

Začněte návštěvou většího salónu, kde je více šatů a více střihů. Tak zjistíte nejen, který šaty se Vám líbí, ale hlavně, ve kterém typu se dobře cítíte, určíte si tím směr. Pokračujte návštěvou menších salónů a pak se rozhodněte. Nenechte se tlačit. Vždy je možnost se vrátit.

Vyberte si 2-3 salony, abyste zjistila úroveň a mohla porovnat. První obléknuté svatební šaty jsou většinou (pokud máte šťastnou ruku) velký zážitek. Nevěstě začne docházet, že se vdává a že se svatební den blíží. Tyto emoce však často uspěchají rozhodnutí ohledně šatů, nevěsta si poté vybere šaty bez toho, aby mohla porovnat úroveň šatů a služeb s jinými salony a může si tak uškodit.

6. Rezervace / volný vstup bez objednání

Před zkouškou si zjistěte, zda jsou vstupy do salonu volné nebo je nutné si rezervovat termín zkoušky. Často se do salonu můžete třeba zajít jen podívat, abyste si udělaly představu, ale v takovém případě není vždy jisté, že se Vám někdo bude moci věnovat. Vždy je lepší mít jistotu rezervaci a užít si pocit, že se v salónu budou věnovat jenom Vám.

Mohlo by se Vám také líbit
17 října, 2022
6 tipů pro výběr svatebního salónu

Dnes vám přináším video, které vám pomůže vyhnout se nepříjemnostem spojeným se svatebními salony. Svatebních salónů je opravdu hodně a jejich kvalita se může velmi lišit, proto určitě věnujte chvíli času mým 6 tipům na výběr toho správného! Článků o tom, kde a jak vybrat ty své vysněné svatební šaty, jsem našla mnoho. Je ale […]

Read More
29 září, 2022
Kdy je ten správný čas na výběr svatebních šatů

Vyhněte se hlavní svatební sezóně Svatební sezóna se může v každém salonu lišit, ale zpravidla to jsou letní měsíce, zejména tedy od května do září. To znamená, že v tomto období mají salony většinu šatů mimo salon. Buď jsou šaty na svatbách, v čistírně nebo na úpravách u švadlen. Výběr tedy není kompletní a právě […]

Read More
7 července, 2021
JAK VYBRAT BOTY PRO SVŮJ SVATEBNÍ DEN

Vždy, když mě navštíví nevěsta a vybíráme svatební šaty, nastane chvíle, kdy přijde otázka na svatební boty. Podle mého názoru jsou krásné a pohodlné lodičky …

Read More
23 března, 2021
JMÉNA PRO “MÉ PRVNÍ” SVATEBNÍ ŠATY

V mém životě je několik ženských elementů, které ovlivnily a stále ovlivňují můj život. Jsou to mimo jiné moje úžasné dvě babičky, které neodmyslitelně patří …

Read More
31 ledna, 2021
MOJE CESTA K SALONU

Nebyla jsem nikdy ta holčička, co obléká panenky do šatiček a sestavuje šatník pro svoje barbíny. Vyrůstala jsem s bráchou a hodně času jsem trávila s …

Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlaste se k odběru newsletteru
Váš e-mail
Přihlásit se

Přihlašte se k odběru newsletteru

Copyright © Svatební šaty s.r.o. 2022

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram